2017 World Championship

0
300
2017 World Championship

2017 World Championship – League of Legends

Dziś rozpoczyna się bardzo ważne wydarzenie związane z grą League of Legends. Zaczynamy pierwsze mecze o mistrzostwo świata, które niesie ze sobą całkiem pokaźną sumę pieniędzy i przede wszystkim ogromny prestiż dla wygranej drużyny. Podczas 2017 World Championship o tytuł zawalczy faktycznie tylko 16 drużyn, jednak o tym troszkę później.

Play-in stage

23 września rozpoczną się ostatnie mecze eliminacyjne, które zadecydują o tym, które z drużyn dołączą do najlepszej 16 i dostaną szansę by zawalczyć o trofeum. Na chwilę obecną wiemy, że będą 4 grupy. W każdej z grup 3 drużyny czekają na faworyta rozgrywek kwalifikacyjnych, który dołączy do starań o awans do playoffów.

Z kolei 12 drużyn, które nie dały rady zakwalifikować się poprzez bycie #1 lub #2 w swoim regionie otrzymają szansę by poprzez bezpośrednią rywalizację otrzymać wstęp na ostatnie wolne miejsce w każdej z grup. Play-in stage jest poniekąd swoistym turniejem, który składa się z fazy grupowej, oraz playoffów. Przygotowano 4 grupy, po 3 teamy w każdej z nich. Dwaj faworyci z każdej grupy przechodzą do kolejnej fazy, natomiast drużyna która okaże się tą najsłabszą odpadnie. Pozostanie wtedy więc 8 teamów, które losowo zostaną dobrane w pary i w pojedynku w systemie BO5 rozstrzygną, które z nich zostanią zakwalifikowane do dalszych rozgrywek – finałów. Tak prezentują się grupy Play-in stage.

Play-in stage

Koniec rozgrywek kwalifikacyjnych przewidywany jest na 29 września. Wtedy przejdziemy do fazy grupowej, która zaczyna się 5 października.

2017 World Championship – finały

W tym momencie będziemy już znali wszystkie drużyny, które podejmą się walki podczas faktycznych finałów rozgrywek. Teamy zostaną podzielone na 4 grupy, w których rozpoczną swoją rywalizację o mistrzostwo. Ci zajmujący pierwsze dwa miejsca w każdej z grup awansują do rozgrywek playoff. Wszystkie mecze grupowe zostaną rozegrane w systemie BO1.

grupy

Rozgrywki te mają zakończyć się 10 października. Następnie po kilkudniowej przerwie, a konkretnie 19 października rozpoczną się kolejne mecze.

8 najlepszych drużyn zostanie dobrane w pary, tak jak w przypadku Play-in stage. Wygrani przechodzą dalej, przegrani odpadają. Nie ma przewidywanej drabinki przegranych. W ten sposób poznamy zwycięzcę. Ostatni mecz ma zostać rozegrany 4 listopada. Wszystkie z tych meczy będą rozgrywane jako BO5.

Faworytem turnieju z całą pewnością jest drużyna SK Telecom T1, która zdobyła mistrzostwo w dwóch poprzednich latach. Jednakże dobrze wiemy, że e-sport jest nieprzewidywalny i nic nie jest pewne.

 

2017 World Championship

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here