CARRIONER – YOUTUBE USUWA KANAŁ

0
3513
carrioner

CARRIONER – YOUTUBE USUWA KANAŁ

Nie od dziś wiadomo, że algorytmy YouTube’a często przechodzą spore zmiany. Niestety wbrew pozorom nie można stwierdzić, że działają tak jak powinny i jakby nie patrząc pchają platformę w złym kierunku. Przykładem dziwnego zachowania algorytmu może być Carrioner, któremu YouTube usunęło niedawno kanał za błahostkę.

Właśnie pożegnałem się z kanałem.Ten film według YouTube szerzy nienawiść…

Publié par Carrioner sur mardi 28 novembre 2017

Co prawda Carrioner miał ostrzeżenia na swoim głównym kanale nadane przez YouTube, jednak moim obiektywnym zdaniem, czyny które popełniał w swoich filmach nie kwalifikowały go do usunięcia całego kanału. Carrioner otrzymywał nie raz ostrzeżenia w postaci demonetyzacji swoich filmów za używanie wulgaryzmów na materiałach. Twórca najwyraźniej podpadł YouTube’owi, ponieważ gdy udostępnił przykładowy film z kotami, nie używając żadnego przekleństwa, jego film i tak został oznaczony jako tylko dla osób pełnoletnich (+18) i spadł w wynikach wyszukiwania.

Zobaczmy na postaci takie jak DanielMagical, BystrzakTV czy choćby Rafatus, gdzie filmy i transmisje na żywo są pełne alkoholu oraz przemocy i YouTube nic z tym nie robi, a przynajmniej przywiązuje do nich mniejszą uwagę niż w przypadku działań Carrionera. Takie sytuacje u Carrioenra nie występowały, jedynie przedstawiał swoje opinie w satyryczny sposób by rozbawić publikę, a tymczasem live’y powyższych twórców bywają w listach proponowanych. Aktualnie twórca działa na dwóch pobocznych kanałach: Carrioner-2 oraz CarrionerGame.

Czy Waszym zdaniem YouTube słusznie postępuje stosując się do takiej polityki?

CARRIONER – YOUTUBE USUWA KANAŁ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here