Darmowe WiFi dla każdego w Europie

0
383
darmowe wifi

Darmowe WiFi w całej Europie i dla każdego

Bezpłatny dostęp do bezprzewodowej sieci zamierza wprowadzić Komisja Europejska wprowadzając program WiFi4EU. Darmowe WiFi będzie dostępne dla mieszkańców całej Europy. Fakt, czy Twoje miejsce zamieszkania to spore miasto czy mała wieś nie będzie miało żadnego znaczenia. Według ustaleń, dostęp do WiFi zostanie obowiązkowo wprowadzony w przestrzeniach publicznych takich jak muzea, biblioteki, parki czy też ośrodki zdrowia i wiele więcej.

WiFi4EU

Taki projekt oczywiście wiąże się również z ogromnymi kosztami. Na lata 2017-2019 budżet programu WiFi4EU wynosi 120 milionów euro. W ramach środków, które zostaną zgromadzone, ma zostać zakupiony potrzebny specjalistyczny sprzęt aby umożliwić wprowadzenie punktów dostępowych do sieci. Między innymi w koszty wchodzi zakup satelit oraz instalacja urządzeń.

„[…]wszyscy powinni odnosić korzyści z łączności, oznacza, że ani miejsce zamieszkania, ani poziom dochodów nie powinny mieć przy tym znaczenia. Proponujemy dziś zatem, by do 2020 r. każda wieś i każde miasto w Europie oferowały bezpłatny dostęp do internetu w pobliżu głównych skupisk życia publicznego” – Jean-Claude Juncker

Władze lokalne będą mogły się zgłaszać o dofinansowania oraz będą zachęcane przez Komisję Europejską do promowania własnych usług cyfrowych takich jak e-zdrowie, e-turystyka itp. Jedną z możliwości zgłoszenia się do programu będzie wysłanie wniosku przez Internet. Tworzenie otwartych punktów dostępu (hot-spotów) będzie trwało do 2020 roku. Miejmy nadzieję, że projekt osiągnie sukces i będziemy mogli cieszyć się darmowym internetem na każdym kroku.

Darmowe WiFi dla każdego w Europie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here