Firefox Quantum – nowa wersja przeglądarki Firefox

0
470
firefox quantum

Firefox Quantum już 14 listopada

Firefox Quantum jest to nowa, ulepszona wersja znanej wszystkim przeglądarki. Cechuje się między innymi wykorzystywaniem wielowątkowych procesorów oraz szybszym wczytywaniem stron. Firefox Quantum swoją oficjalną premierę ma 14 listopada jednak już teraz można zainstalować wersję beta przeglądarki na swoich urządzeniach.

firefox quantum

Ciekawą funkcją nowej, ulepszonej wersji Firefox’a jest ułatwienie przeglądania stron na wielu urządzeniach. Innymi słowy, przeglądarka umożliwia synchronizację z telefonem, tabletem oraz komputerem, na których obecnie jesteśmy zalogowani. Dzięki tej funkcji, używając przeglądarki na komputerze, będziemy w stanie otworzyć stronę np. na komórce. Warto również dodać, że historia przeglądania czy chociażby zakładki dodane do przeglądarki, będą dostępne na każdym urządzeniu, gdzie zainstalowany jest Firefox Quantum i jesteśmy na nim zalogowani.

Konkurent Google Chrome

Przeglądarka umożliwia również robienie zrzutów ekranu wycinka lub całej strony. Dotychczas do tego potrzebowaliśmy zewnętrznego programu lecz w nowej wersji przeglądarki mamy wbudowaną przeznaczoną do tego funkcję. Ludzie odpowiedzialni za przeglądarkę poprawili również wydajność oraz płynność pokazujących się elementów na wczytywanej stronie.

Przeglądarka Firefox Quantum bezapelacyjnie jest poważnym konkurentem dla Google Chrome i z pewnością będzie chciała wejść na sam szczyt. Choć jest to trudne zadanie, wprowadzając zmiany polepszające działanie oraz wygodę korzystania na wszystkich urządzeniach, szanse są dość spore by ten cel osiągnąć.

Firefox Quantum – nowa wersja przeglądarki Firefox

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here