Globalny zasięg Video Brothers

1
2406
video brothers

Globalny zasięg Video Brothers

10 milionów subskrybentów, 196 kanałów i ponad 92 miliony wyświetleń miesięcznie osiągnięte w 12 miesięcy od startu*. Video Brothers – certyfikowana agencja YouTube (MCN)- wraz z nowymi osobami na pokładzie świętuje swój pierwszy rok na rynku z rekordowymi wynikami.

video brothers

W październiku 2017 roku Video Brothers – sieć partnerska YouTube, odnotowała 92 329 743 wyświetleń materiałów na 196 zgrupowanych kanałach obejmujących łącznie 31 589 klipów. Ponad 30% odtworzeń pochodziło spoza terytorium Polski – głównie Stanów Zjednoczonych, Indii oraz Arabii Saudyjskiej*.

video brothers
ŁUKASZ SKALIK – Managing Director | CEO (Video Brothers)

„Po ponad roku działalności dysponujemy 10 milionami subskrybentów na kanałach partnerskich. Do końca roku chcemy osiągnąć poziom 100 milionów wyświetleń miesięcznie. W tym celu planujemy uruchomić jeszcze osiem kanałów, w całości bazujących na profesjonalnych treściach, skierowanych głównie na rynki zagraniczne” – mówi Łukasz Skalik, twórca i prezes Video Brothers – Myślimy również o własnej TV linearnej bazującej na produkcjach polskich oraz zagranicznych twórców internetowych.

 

Do realizacji obranej strategii firma rekrutuje nowe osoby

Funkcję Video Content Managera objął Kamil Mrozkowiak. W zespole Video Brothers odpowiada za budowanie zasięgów i optymalizację strategicznych kanałów oraz kontakty z zagranicznymi partnerami agencji. Równolegle pokieruje zespołem wydawców i edytorów treści dbających o rozwój i bezpieczeństwo ponad 31 tysięcy materiałów na blisko 200 kanałach.

video brothers
KAMIL MROZKOWIAK – Video Content Manager (Video Brothers)

Naszym głównym celem jest monetyzacja treści z potencjałem międzynarodowym w oparciu o platformę Youtube. Już teraz 1/3 ruchu Video Brothers w skali miesiąca pochodzi z kanałów bazujących na licencjach „premium”, skierowanych głównie do widowni anglojęzycznej – mówi Kamil Mrozkowiak, wcześniej przez prawie dekadę związany z Wirtualną Polską, gdzie pracował jako wydawca multimediów WP.TV oraz wydawca strony głównej o2.pl. Odpowiadał również za online magazyn u Esquire w Marguard Media Polska.

 

 

video brothers
PAWEŁ KWAŚNIEWSKI – Video Content Producer (Video Brothers)

Z kolei stanowisko Video Content Producer’a objął Paweł Kwaśniewski, który odpowiada za wsparcie techniczne i szkolenia, produkcję i koordynację formatów autorskich oraz partnerów mediowych. Zwiększamy grono profesjonalnych podmiotów zainteresowanych tworzeniem i kompletnym zarządzaniem ich treściami w ramach Youtube. Stawiamy na live-streaming oraz ochronę praw autorskich – mówi Paweł Kwaśniewski, w przeszłości producent i realizator kilkudziesięciu cykli telewizyjnych TVP, Polsat, TVN, TV4, TV Puls i HBO. Współpracował ze stacjami telewizyjnymi z USA, Rosji, Izraela, Holandii oraz Indii. Był współproducentem bollywoodzkiego filmu fabularnego „Sooryaa”. Wyprodukował ponad 100 teledysków.

„Strategia Video Brothers przynosi efekty. Z miesiąca na miesiąc nasi partnerzy notują coraz lepsze wyniki, zyskując na popularności. Przykładowo kanał „Historia bez cenzury” zdobył pierwsze miejsce w Polsce w rankingu „Siła Osobistości Youtuberów 2017”, zrealizowanym na zlecenie Google przez Kantar Millward Brown.Z kolei format „GAMING LAB”,stworzony i w całości wyprodukowany przez zespół Video Brothers dla portalu Interia.pl, został zwycięzcą w kategorii „Debiut Roku” na Grand Video Awards 2017″ – wymienia Łukasz Skalik, szef agencji.

łukasz skalik
Łukasz Skalik i Paweł Kwaśniewski

* źródło: CMS YouTube, 10.2017

Globalny zasięg Video Brothers

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here