Ile zarabiają e-sportowcy

0
538
ile zarabiają e-sportowcy

Ile zarabiają e-sportowcy

W tym artykule postaramy się Wam odpowiedzieć na pytanie ile zarabiają e-sportowcy. Jak mantrę można powtarzać, że dzisiejszy e-sport rozwija się w niezwykle szybkim tempie. W parze z tym idzie rosnący szacunek dla graczy oraz ogromne pieniądze.

Dla przykładu, Filip „Neo” Kubski zawodnik drużyny Virtus.pro w swojej karierze zgromadził już na swoim koncie ponad 600 tysięcy dolarów. Podobną kwotę zainkasował jego kolega z drużyny, Wiktor „Taz” Wojtas. Większą sumą może pochwalić się zawodnik polskiego pochodzenia Miracle, który w rok zgromadził sumę 2,9 miliona dolarów grając w Dota 2.

źródło: Dla Pieniędzy

Na czym zarabiają e-sportowcy

Wygrane w turniejach to tylko część wpływów zawodników e-sportowych. Poszerzają oni również swoje konto biorąc miedzy innymi udział w kampaniach reklamowych. Przykładem może być Jarosław „Pasha” Jarząbkowski, który ostatnio wziął udział w reklamie rosyjskiego Media Marktu. Kolejnym źródłem dochodu mogą być oczywiście streamy, na których gracze dostają solidne i liczne donacje od swoich widzów. Dodatkowo dochodzą do tego sponsorzy oraz reklamodawcy, dzięki którym za promocję marki dostają odpowiednie pieniądze. Nie warto zapominać też o cennych nagrodach rzeczowych w postaci sprzętu komputerowego czy np. samochodów.

ile zarabiają e-sportowcy

Granie w profesjonalnej drużynie e-sportowej jest to już pełno etatowa praca, dzięki której zawodnicy otrzymują miesięczne wynagrodzenie. Wartość wynagrodzenia zależy oczywiście od organizacji, którą reprezentuje dany zawodnik. Zawodnicy Team Kinguin dla przykładu dostają wynagrodzenie w postaci 20 tysięcy miesięcznie a gracze Virtus.pro aż 90 tysięcy na miesiąc. Oczywiście jest to kwota przypadająca na jednego zawodnika. Faker, znany zawodnik SK Telecom inkasuje około 208 tysięcy dolarów miesięcznie, jest to kwota na prawdę imponująca.

W Korei Południowej rozgrywki e-sportowe traktowane są już jako sport narodowy. Podobnie zaczyna to wyglądać w USA, Szwecji czy Anglii. Nie jest zaskoczeniem, że e-sport przyjmuje taką formę, wystarczy spojrzeć na ogromne liczby widzów na turniejach, które cały czas rosną. Mówi się, że światowy rynek e-sportowy na tę chwilę jest warty około 500 milionów dolarów. W Polsce ta kwota jest o wiele mniejsza, a dokładnie wynosi ona 40 milionów złotych. Można powiedzieć, że e-sport dopiero się zaczyna i cały czas są potrzebni ludzie aby był on rozwijany dalej.

Ile zarabiają e-sportowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here