Nowy limit znaków na Twitterze

0
248
limit znaków na twitterze

Nowy limit znaków na Twitterze

Dokładnie wczoraj, po testach, które odbyły się kilka miesięcy temu, ustalono nowy limit znaków na Twitterze. Ilość znaków, które będziemy mogli teraz dysponować wynosi 280. Warto dodać, że są to zmiany dla wszystkich osób, nie tylko dla wybranych jak to było podczas testów.

Twitter poinformował, że wraz ze zmianą ilości dostępnych znaków, wbrew pozorom nie zostaniemy zalani ogromem masywnych wpisów. Według statystyk dostępnych po przeprowadzonych testach, tylko 5% z udostępnionych tweetów była dłuższa niż 140 znaków. Reszta badanych wpisów były krótsze niż podana wcześniej wartość i ich długość dorównywała wpisom przed testami.

limit znaków na twitterze

Widzieliśmy, kiedy ludzie potrzebują użyć więcej niż 140 znaków, robią to częściej i z łatwością. Ważniejsze jest jednak to, że w większości przypadków użykownicy wysyłają tweety poniżej 140 znaków i krótkość Twittera pozostała […]” – mówi Twitter Product Manager.

Nowy limit znaków jest dostępny dla wszystkich języków. Według rzecznika, języki japońskie, koreańskie i chińskie nie wymagają większego limitu, ponieważ te języki z natury mają większe znaczenie w każdej postaci, niż np. w języku angielskim. W związku z tym ci, którzy tweetują głównie w tych językach, nie będą mieli z tym większych problemów.

Nowy limit znaków na Twitterze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here