PewDiePie oskarżony o rasizm

2
315
PewDiePie

PewDiePie oskarżony o rasizm podczas jednego ze streamów.

Najbardziej znany YouTuber na świecie Felix Kjellberg podczas jednego ze swoich streamów został oskarżony o rasizm. Szwed pod wpływem emocji rzucił obraźliwym dla niektórych osób hasłem. PewDiePie nie skierował tego jednak bezpośrednio do przeciwnika, a usłyszeli to jedynie jego widzowie.

Oburzeni ludzie od razu zaczęli wylewać pomyje na szwedzkiego YouTubera. Winny zaistniałej sytuacji nagrał i opublikował specjalny film, w którym to przeprasza za swoje zachowanie i mówi, że nie ma wytłumaczenia na to co powiedział. Dodatkowo stwierdza, że osobiście nie popiera tego zachowania wśród innych streamerów i jest mu naprawdę przykro, że mimo iż wypowiedział to pod wpływem emocji to sam stał się czymś czego nienawidzi.

Należy jednak pamiętać, że PewDiePie słynie z dosyć specyficznego poczucia humoru i to właśnie na nim oparł się w dużym stopniu jego sukces. Nie jest to pierwszy raz kiedy Felix mówi coś kontrowersyjnego, jednakże w dobie poprawności politycznej część spraw przechodzi głośniej niż pozostałe. Sam serwis YouTube wymaga od autorów, by ich materiały były zgodne z przyjętymi normami, nieraz ucinając dochody z opublikowanych na ich stronie filmów.

Dobrze wiemy, że trudno dzisiaj o żart, który nie obraziłby jakieś grupy społecznej. Dlatego nie jest to pierwszy raz, kiedy streamer przeprasza za swoje zachowanie. Jest też grupa, która przenosi się na inne platformy, bądź szuka innych metod na zarobienie pieniędzy i kontynuację swojego kanału z racji ograniczeń jakie są na nich nakładane.

A co wy o tym sądzicie?

PewDiePie oskarżony o rasizm

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here