Polska scena Heroes3

1
354
heroes 3

Heroes 3

Zdecydowana większość z nas miała kiedyś przyjemność zagrać w tak kultową grę jaką jest Heroes 3. Oczywiście niektórzy do dnia dzisiejszego grają w tę produkcję. Myślę, że bez problemu można w tę grupę wliczyć moją osobę. Wiadomo jednak, że Heroes nie ograniczał się tylko do trójki i są też wielcy fani innych części – mówię tutaj głównie o Heroes 5, ale o tym za chwilę.

Rozkwit sceny

Powolny powrót do korzeni, a mianowicie Heroes 3 na polskim YouTubie można było zauważyć gołym okiem już od jakiegoś czasu. Oczywiście, nie tylko na tej platformie spotkamy się z twórcami zajmującymi się rozwojem kanału opartym na tejże grze. Obecny rozkwit sceny oparł się jednak głównie o tą pierwszą. Oprócz osób, które w Internecie tworzą już dłuższy czas, takich jak Kolega IgnacyGimper, czy też Veggie, to na scenę z mocnym akcentem wskoczyli między innymi KiszakABlackHorse Gaming.

Na chwilę obecną myślę, że można śmiało powiedzieć, iż przeżywamy drugą wiosnę Heroesa. Twórcy ze sobą współpracują, w sieci można znaleźć nowe poradniki i całą masę taktyk. Na niedomiar tego pojawiają się pojedynki, które przyciągają naprawdę pokaźne liczby widzów. Z tych bardziej nagłośnionych to na pewno mecz Veggiego z Kolegą Ignacym. Później pojawiły się wspólne streamy, np. Ignacego z Gimperem. Panowie grali tym razem jednak w piątkę. Do współpracy doszło też pomiędzy Kiszakiem Ignacym. Strumienie te cieszą się dosyć duża popularnością, a coraz więcej osób wraca na stare śmieci i odpala grę u siebie.

Heroes 5

Oczywiście jak wspomniałem wcześniej, oprócz Heroesa 3, który zdecydowanie króluje jest też Heroes 5. W odróżnieniu od jego poprzednika nie odstaje on zbyt bardzo od pierwszych trzech wydań. Jest to główny powód dlaczego cieszy on się jako taką popularnością. Sam lubię obie części, jednak jeśli mam być całkowicie szczery to ta starsza urzekła mnie dużo bardziej. Pomimo to na scenie pojawiają się one obie i każda z nich ma swoich zwolenników.

Bardzo cieszę się, że tytuł powrócił do nas na taką skalę i nadal się rozwija. Może za jakiś czas doczekamy się turniejów, lub innych eventów związanych z tą produkcją. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Polska scena Heroes3

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here