Gimper tworzy grę!

2
4749
projekt szczur

Projekt S.Z.C.Z.U.R

Jakiś czas temu Tomasz Działowy wyszedł z bardzo ciekawą inicjatywą. Otóż postanowił on wraz ze swoimi widzami stworzyć grę RPG. Projekt S.Z.C.Z.U.R, bo tak nazywa się inicjatywa, ruszył na początku sierpnia, wtedy to omówił zasady na jakich projekt będzie realizowany i wraz ze swoim czatem ustalił podstawowe założenia. Oczywiście nie jest to wersja ostateczna, ponieważ Gimper bierze pod uwagę wszystkie ciekawe pomysły jakie podsuną mu „współpracownicy”. Jest to jednak jakiś kierunek, w którym prace mają zmierzać.

Wedle ustaleń gra ma być raczej poważną produkcją, w która wkradać będą się elementy humorystyczne. Tomek od razu zaznaczył, że chciałby ominąć oklepane i kiczowate zagadnienia. Całość osadzona będzie w świecie fantasy, w którym obecna będzie wszelakiego rodzaju magia. Co ciekawe, na postacie składać będą się youtuberzy, ludzie których kojarzyć możecie z czatu, oraz grupy samego Gimpera. Poprzeplatane będą one jednak z postaciami całkowicie fikcyjnymi. Wszystko zapowiada się naprawdę interesująco.

Przejdźmy teraz do systemu na jakim opiera się projekt szczur. Oczywiście osobą odpowiadającą za całokształt produkcji, kimś kto ma zawsze ostatnie słowo jest sam YouTuber. Nie wszystko da on jednak radę ogarnąć samemu, dlatego wybrał on grupę ochotników będącą swoistymi zwierzchnikami. Każda z tych osób odpowiada za daną część projektu, a wszystkie postępy omawiane są pod koniec tygodnia. Wszystko to możecie śledzić na strumyku, lub jeśli nie macie akurat czasu to istnieje opcja nadrobienia nowości oglądając zapisy na YouTube.

Chcesz pomóc?

Oczywiście jako, że grę tworzą widzowie, to każdy z nas ma możliwość zaoferowania swojej pomocy. Wszystkie informacje odnośnie gdzie i jak kontaktować się z załogą można znaleźć na streamie Gimpera.

Gimper tworzy grę!

2 KOMENTARZE

  1. Myślę że jest to bardzo dobry pomysł im więcej polskich (ciekawych) gier tym lepiej :).
    Niestety nie umiem tworzyć grafik czy też programować ale na pewno zostanę beta testerem 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here