Zbyt restrykcyjna polityka YouTube?

0
419
restrykcyjna polityka youtube

Restrykcyjna polityka YouTube

Nowa restrykcyjna polityka YouTube odnosząca się do filmów wrzucanych na ich serwis doprowadziła do  dosyć dużego poruszenia wśród twórców. Na stronę zaczęły napływać filmy, w których omawiany jest problem z jakim spotykają się youtuberzy, a leżący w nietrafnej polityce odnośnie reklam. Materiał na ten temat na swój kanał wpuścił ostatnio Carrioner. Krytykuje on sposób w jaki serwis flaguje filmy, a co za tym idzie przydziela reklamy. Mało, że oceniane one są przez algorytmy, które doszukują się obraźliwych słów w każdym zdaniu, to nawet nie zwracają uwagi na faktyczną zawartość. Wisienką na torcie są jednak administratorzy, którzy po poproszeniu o manualne ocenienie przyjazności filmu usuwają z niego resztki reklam jakie zostały przydzielone przez ich algorytmy. Ogólnie z perspektywy osoby próbującej wyżywić się z tworzenia filmów sytuacja wygląda nieciekawie.

Wszystko to zostało dokładnie omówione tutaj.

Doprowadza to do kuriozalnych sytuacji. Ostatnio głośno było o aferze wiążącej się z PewDiePie. Mniej więcej od tego czasu Szwed regularnie trolluje serwis wrzucając filmy, w których mówi o swoim nawróceniu i tworzeniu chrześcijańskich materiałów. W którymś z filmów nachodzi on właśnie na temat tego jak oceniana jest jego twórczość i że to chyba jedyny sposób na oflagowanie filmu jako family friendly.

Nie jestem pewien czy jest to kierunek w jakim chcemy zmierzać. Coraz ciężej wpasować się w standardy narzucone przez poprawność polityczną. Taka polityka zdecydowanie odpycha nowych, jak i tych bardziej doświadczonych twórców.

Zbyt restrykcyjna polityka YouTube?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here