Samsung Galaxy wygrywa World Championship 2017

0
211
samsung galaxy

Wielki finał

4 listopada rozegrany został finał rozgrywek World Championship 2017 w League of Legends. Zmierzyły się ze sobą dwa koreańskie teamy, a mianowicie Samsung Galaxy i SK Telecom T1. Drużyny grały już przeciwko sobie wiele razy w LCK – koreańskim League Championship Series. Podeszły więc one do spotkania z doświadczeniem i znajomością swego przeciwnika.

Samsung Galaxy górą

Większość osób liczyło tu na zwycięstwo SKT, to oni byli faworytami spotkania, które rozegrane miało zostać w systemie BO5. Pierwsza więc drużyna osiągająca 3 zwycięstwa wygrywa cały pojedynek. Lecz to Samsung Galaxy pewnie weszło w serie i ku zaskoczeniu graczy zakończyło finał już po 3 mapach z wynikiem 3:0.

Co na pewno może cieszyć, to fakt iż drużyny z całego świata powoli zaczynają zrównywać się w poziomie i nie ma już tak jasnego faworyta jak miało to miejsce jeszcze jakiś czas temu. Dowodzi o tym choćby fakt w jaki sposób jeden z finalistów przeszedł do półfinału. Mecz, który miał być tylko formalnością okazał się piekłem dla SK Telecom T1. Drużyna, której nikt nie dawał szans – Misfits Gaming – wywalczyła aż dwa punkty i będąc o krok od zwycięstwa trzeciej rozgrywki i wyeliminowania Koreańczyków z playoff przegrała mecz po nierozważnej zagrywce.

Kto wie, może za rok doczekamy się zwycięstwa zespołu z Europy, lub Ameryki Północnej.

Samsung Galaxy wygrywa World Championship 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here