Sieć 5G już za 3 lata

0
357
sieć 5g

Czym jest sieć 5G?

Myślę, że na wstępie warto to przedstawić. W skrócie, sieć 5G jest to standard sieci komórkowej piątej (nowej) generacji. Jak sami z resztą wiemy, postęp technologiczny rozwija się w zastraszająco szybkim tempie. Najnowszy standard ma za zadanie wznieść nas na nowy, piąty poziom i dostarczyć wiele nowych możliwości.

Sieć 5G już za 3 lata

Dobrze nam znana firma Intel niedawno ogłosiła przełom w technologii sieci piątej generacji oraz poinformowała świat o rozpoczęciu testów i wdrożenia jej w życie. 5G Mobile Trial Platform jest to platforma zgodna ze standardem NR (New Radio), dzięki której technologia piątej generacji ma głównie możliwość pojawienia się na rynku.

Według badań i informacji od specjalistów, sieć 5G powinna pojawić się już w 2020 roku a finalna wersja 5G New Radio zostanie przedstawiona w grudniu tego roku.

Korzyści z sieci 5G

Sieć 5G będzie miała do zaoferowania swoim użytkownikom prędkość przesyłania danych od 10 Gbps do 100 Gbps (gigabitów na sekundę). Jest to o niebo lepszy wynik niż w przypadku technologii LTE, gdzie przepustowość dochodzi do 300 Mbps. Charakterystycznym dla sieci 5G będzie niezwykłe małe opóźnienie, które będzie sięgać kilka milisekund lub w niektórych przypadkach znacznie mniej. Następną korzyścią, którą zostaniemy obdarowani będzie zwiększona pojemność. Prościej mówiąc, sieć 5G będzie charakteryzowała się większą wydajnością podczas gdy duża liczba użytkowników będzie z niej korzystać w tym samym czasie. Kluczem do osiągnięcia tego celu było opracowanie nowego planu zarządzania przepustowością.

Nie wiem jak u Was, lecz ja nie mogę się już doczekać aż sieć piątej generacji ujrzy światło dziennie i będzie nam dane przetestować ją na własnych smartfonach.

Sieć 5G już za 3 lata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here