Nowa aplikacja Valve – Steam Link, która umożliwia transmisje nażywo

0
81
steam link

Nowa aplikacja Valve – Steam Link, która umożliwia transmisje na żywo

Valve ogłosiło, że wypuści dwie nowe aplikacje na system Android i iOS. Obie umożliwiłyby dostęp do bibliotek Steam z naszych telefonów lub tabletów. Z początku brzmi jak bardzo fajna inicjatywa jednak niestety będzie kilka ograniczeń z tym związanych.

Jedna z aplikacji, a mianowicie Steam Link, pozwoli użytkownikom przesyłać strumieniowo gry z komputerów PC lub Mac na urządzenia mobilne i telewizory Apple. Na początek nie będzie można przesyłać strumieniowo gier na inne telefony z dowolnego miejsca. Aby korzystać z usługi Link, trzeba będzie podłączyć urządzenie do systemu hosta za pośrednictwem sieci Wi-Fi 5 GHz lub kabla Ethernet.

steam link

Jeśli ta nazwa brzmi  Wam znajomo, to dlatego, że Steam Link jest również nazwą urządzenia, które można podłączyć do telewizora, aby przesyłać strumieniowo gry z komputera na duży ekran. Aplikacja działa w podobny sposób, ale bez konieczności wyrzucania 50 $ za dodatkową porcję plastiku (można by mieć nadzieję).

Druga oferta firmy, Steam Video, pozwoli użytkownikom oglądać filmy z konta Steam. Choć nie jest to Netflix, biblioteka filmów i programów pokazowych Steam jest niczego sobie. Z aplikacji będzie można korzystać zarówno w trybie offline, jak i strumieniowym. Według Valve, Steam Link ma się ukazać 21 maja, a Steam Video pojawi się „później tego lata”.

Nowa aplikacja Valve – Steam Link, która umożliwia transmisje nażywo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here