Steam wprowadza złotówki

0
2628
steam

Złotówki na steam

Od jakiegoś czasu po internecie krążą wiadomości odnośnie wprowadzenia polskiej waluty na steam. Oczywiście zostaną dodane nie tylko złotówki, lecz skupmy się konkretnie na nich, jako że innnowacja ta dotyczy nas – Polaków. Jednak jak zmiany te odbiją się na faktycznych cenach gier zakupionych przez platformę?

Otóż oprócz przejrzystości i stałych cen niezależnych od aktualnej wartości złotówki zmiana nie będzie aż tak olbrzymia. Zaoszczędzimy parę złotych, ale wiele osób może mimo wszystko pozostać z niedosytem. Prawda jest jednak taka, że ceny muszą pozostać względnie podobne, dlatego oczekiwanie, że gry staną się nagle o 50 złotych tańsze jest nie na miejscu. Posłużę się tu tabelką przygotowaną przez serwis lowcygier.pl.

tabelka

Według NBP kurs euro jest w przybliżeniu równy 4,30zł. Gołym okiem widać, że ceny są tutaj niższe i uda nam się „zaoszczędzić” parę groszy. Dlatego jakiekolwiek by te zmiany nie były, to wyjdziemy na tym dobrze zarówno cenowo, jak i ominie nas cały proces przeliczania walut.

Innowacja ta może doprowadzić do tego, że gry kupowane za nasze polskie złotówki mogą okazać się łakomym kąskiem dla osób handlujących kluczami. Otóż porównywalnie niższe ceny na pewno zwiększą atrakcyjność zakupów za złotówki, co może odbić się na rynku.

Steam wprowadza złotówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here