Twitch Extensions – nowa generacja streamów

0
250
twitch extensions

Twitch.tv wprowadza Twitch Extensions.

Serwis Twitch.tv ogłosił wprowadzenie nakładek na streamy, które będą gotowe do użycia dla wszystkich streamerów. Są to aplikacje tworzone przez społeczność – dla społeczności. Wszystko ma działać na zasadzie addonów, które będziemy instalować w ten sam sposób co dodatki do naszych przeglądarek, oraz które będą się integrować z naszym strumykiem. Twitch Extensions maja na celu urozmaicenie streamów, wprowadzenie nowych layoutów, narzędzi, a w szczególności sprawienie by nasze transmisje były bardziej interaktywne.

Nowe opcje dadzą nam wiele możliwości stworzenia czegoś unikalnego. W ten sposób każda transmisja oprócz prowadzącego i tematu, będzie różniła się też tym co dany strumyk będzie nam oferował. Na myśli mam tu aplikacje śledzące statystyki graczy na żywo wraz z podglądem w dowolnym momencie, w grach takich jak League of Legends, czy też Playerunknown’s Battlegrounds. Dodatkowo fani LoL’a będą mogli zobaczyć jakie runy i buildy używa dany gracz w tym momencie prosto ze strumyka.

To są tylko przykładowe aplikacje jakie będziemy mogli dodać za pomocą Twitch Extensions. Jestem pewien, że każda gra doczeka się swoich rozszerzeń, jako że wszystko tworzone jest przez widzów, a jak wiemy, każda gra ma swoje grono fanów. Całość będzie dostępna w niedalekiej przyszłości poprzez narzędzie Extensions Manager, które będzie wielką bazą danych nakładek i stamtąd będziemy wybierać potrzebne nam addony.

extensions manager
źródło. twitch.tv

Z całą pewnością jest to ogromna rewolucja wznosząca transmisje online na wyższy poziom. Ułatwi to życie nam jak i samym twórcom, którzy nie będą musieli co chwilę omawiać swoich buildów, ani tego z jakimi ustawieniami podeszli do tej rozgrywki. Osobiście jestem zachwycony pomysłem i czekam z niecierpliwością na pierwsze efekty wprowadzenia tych nakładek. Zdecydowanie zapraszam wszystkich streamerów z zaznajomieniem się z tematem, gdyż jest to coś co z cała pewnością zajmie rynek i będzie na ustach wielu ludzi w najbliższym czasie.

Twitch Extensions – nowa generacja streamów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here