Tworzenie gier mobilnych – Warsztaty

0
291
tworzenie gier moblinych

Tworzenie gier mobilnych – Bezpłatne warsztaty

Tworzenie gier mobilnych jest na prawdę bardzo opłacalną dziedziną, w której sympatycy programowania mogą wiele zyskać. Rynek gier mobilnych warty około 40 miliardów dolarów z dnia na dzień rośnie w siłę. Od wielu lat jest cały czas rozwijany i szacuje się, że na gamingowym rynku zajmuje on prawie 40%. Bazując na ogólnodostępnych statystykach można stwierdzić, że prawie 2 mld ludzi na świecie ma dostęp i korzysta z gier znajdujących się na ich smartfonach.

tworzenie gier moblinych

Akademia Free2Play – Warsztaty Ten Square Games

Ten Square Games, czyli wrocławskie studio zajmujące się tworzeniem gier mobilnych postanowiło ponownie zorganizować Akademię Free2Play. Krótko mówiąc, jest to cykl specjalistycznych poradników prowadzony przez ludzi zajmujących się tą branżą. Zainteresowani warsztatami mogą pogłębiać swoją wiedzę w trzech dziedzinach. Pierwsza z nich to oczywiście programowanie, uczestnicy nauczą się jak zacząć pracować z silnikiem Unity 3D oraz dowiedzą się za co odpowiada fizyka w grach i jak ją wykorzystać. Graficy poznają podstawy grafiki komputerowej, zaznajomią się z projektowaniem materiałów promocyjnych, tworzeniem interfejsów graficznych oraz assetów do gier. Na kursie dla projektanta uczestnicy dowiedzą się jak zostać projektantem gier, odkryją sposoby monetyzacji w grach free to play czy jak zatrzymać pozyskanego gracza. Zapisy oraz więcej informacji o kursach dostępne są pod tym linkiem.

Studio informuje, że najlepsza setka osób z najlepszymi wynikami będzie miała okazję wziąć udział w drugim, stacjonarnym szkoleniu. Tematy szkolenia kończą się sprawdzianem umiejętności zdobytym na praktyce. Czas, w którym uczestnicy muszą go rozwiązać przypada do końca października. Stacjonarna część warsztatów odbędzie się w listopadzie a dla najlepszych uczestników przygotowane zostały upominki oraz możliwość odbycia stażu w studiu.

Tworzenie gier mobilnych – Warsztaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here