Valve płaci hakerom tysiące dolarów

0
64
Valve płaci hakerom tysiące dolarów

Valve płaci hakerom tysiące dolarów

Valve oferuje gotówkę hakerom, którzy potrafią zidentyfikować luki w zabezpieczeniach w Steamie. Rozdaje tysiące dolarów każdemu, kto znajdzie potencjalnie krytyczny exploit jak i również małą usterkę.

valve płaci hakerom tysiące dolarów

Grupa HackerOne to społeczność „etycznych hakerów”, która ma na celu znalezienie problemów bezpieczeństwa, zanim zostaną wykorzystane przez przestępców. Valve rozdaje gotówkę w ruchomej skali, nagradzając każdego, kto wskazuje na lukę o niskim ryzyku do 200 $, aż do minimum 2000 $ za „krytyczny” exploit.  W sumie Valve wypłaciło już 109 000 $ hakerom, którzy pomagają w znalezieniu błędów.

Działania społeczności HakerOne nie dotyczą tylko i wyłącznie platformy Steam. Obejmują kilka serwerów i stron internetowych związanych ze Steamem i Valve, w tym witryny gier tj. Team Fortress 2, CS: GO i Dota 2. „Łowcy bugów” muszą przestrzegać kilku zasad w swoich działaniach lecz mimo to wyraźnie opłaca się do nich stosować otrzymując takie wynagrodzenia Do tej pory zanotowano ponad 180 takich zgłoszeń.

Valve płaci hakerom tysiące dolarów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here