WhatsApp z poważnym problemem

0
226
whatsapp

WhatsApp z poważnym problemem

Najpopularniejsza aplikacja na świecie do przesyłania wiadomości staje przed sądem. BlackBerry Limited złożył pozew przeciwko Facebookowi, który twierdzi, że jego aplikacja WhatsApp i Instagram naruszają patenty na wiadomości należące do kanadyjskiej firmy produkującej oprogramowanie. BlackBerry twierdzi równiez, że te popularne aplikacje do obsługi wiadomości naruszają chroniony patentem produkt BlackBerry Messenger, znany również jako BBM.

Skarga, którą złożyła firma BlackBerry liczy 117 stron. Kanadyjskie firma twierdzi, że jej własność intelektualna została naruszona przez firmę Facebook. Sugerują, że amerykańska społeczność używa „wielu innowacyjnych zabezpieczeń, interfejsu użytkownika i funkcji zwiększających funkcjonalność, dzięki którym firma BlackBery stały się tak ważnym i komercyjnym sukcesem”.

whatsapp

WhatsApp wdrożył kompleksowe szyfrowanie na swojej platformie komunikacyjnej w kwietniu 2016 r., gdzie usługa Facebook Messenger umożliwił użytkownikom włączenie tej samej funkcjonalności w „Sekretnych konwersacjach” sześć miesięcy później.

BlackBerry twierdzi, że opatentował wiele obecnie dostępnych elementów interfejsu użytkownika, w tym projektowanie powiadomień, wyświetlanie znaczników czasu z wiadomościami tekstowymi oraz możliwość oznaczania znajomych i rodziny na zdjęciach. Kanadyjska firma ma nadzieję na „naprawienie szkody wyrządzonej przez pozwanego nielegalnym wykorzystaniem własności intelektualnej BlackBerry”.

WhatsApp z poważnym problemem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here