Wirus Android Frankenstein – Ostrzeżenie dla użytkowników

0
303
Wirus Android Frankenstein

Wirus Android Frankenstein

Użytkownicy systemu Android są ostrzegani przed nowym wirusem „Frankenstein„, który łączy najgorsze cechy różnych złośliwych programów, tworząc niebezpieczne zagrożenie. Nazwany MysteryBot,  to złośliwe oprogramowanie, które łączy funkcje oprogramowania ransomware, keyloggery i trojany bankowe w celu stworzenia wirusa, który może atakować na wielu frontach.

Badacze bezpieczeństwa z ThreatFabric odkryli szkodliwe oprogramowanie i poinformowali, że wydaje się on być powiązany ze znanym trojanem bankowym LokiBot Android. Rzecznik ThreatFabric powiedział: „Na podstawie naszej analizy kodu obu trojanów, podejrzewamy, że rzeczywiście istnieje związek między twórcami LokiBot i MysteryBot. Jest to uzasadnione faktem, że MysteryBot jest wyraźnie oparty na kodzie LokiBota.”

Wirus Android Frankenstein

MysteryBot jest w stanie przejąć kontrolę nad zainfekowanymi urządzeniami, z możliwością odczytywania wiadomości, zbierania informacji kontaktowych i kradzieży wrażliwych wiadomości e-mail. Podczas gdy złośliwe oprogramowanie na Androida atakuje starsze wersje mobilnego systemu operacyjnego, MysteryBot może atakować najnowsze programy, takie jak Android 7 i Oreo.

Wykorzystuje on pewne nakładki do wyświetlania fałszywych stron logowania na legalnych aplikacjach dla mobilnego systemu operacyjnego Google, aby cyberprzestępcy mogli wykradać poufne dane użytkownika. MysteryBot ma również unikalną funkcję keyloggera.

Wirus Android Frankenstein – Ostrzeżenie dla użytkowników
5 (100%) 2 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here