Co musisz wiedzieć o nowej konsoli XBox One X

1
271
xbox one x

Co musisz wiedzieć o nowej konsoli XBox One X

Co przyniesie nam nowa konsola do gier XBox One X, za którą stoi Microsoft? Czas chyba wyzbyć się poprzednika, a mianowicie XBox One i zainwestować w nowy model, ponieważ zapowiada się na prawdę obiecująco. Wydajność wzrośnie aż 4-krotnie a w najnowsze tytuły gier będzie można zagrać już w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Poniżej dostępne jest trochę informacji, które powinieneś wiedzieć o konsoli wartej ponad 2000 zł i wyciągnąć z niej maksimum możliwości.

xbox one x

Maksymalnie 60FPS, które nie jest standardem oraz HDR

Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą na temat nowej konsoli jest to, że podczas gdy Microsoft dokładał wszelkich starań, by opisać nowy sprzęt jako zdolny do działania w 4K przy 60 FPS z grafiką HDR, jest to maksymalne osiągnięcie, które nie będzie obsługiwane przez wszystkie gry.

Forza Motorsport 7 i Assassin’s Creed Origins będą wspierać pełną gamę ulepszeń wydajności, w tym rozdzielczość 4K, HDR i 60fps, lecz patch Halo 5 będzie renderować grę w rozdzielczości 4K bez HDR (oryginalna gra już wynosiła 60fps). Tymczasem zeszłoroczne wydanie ReCore zostanie ulepszone dzięki obsłudze HDR, ale jak dotąd brak wiadomości o 4K.

Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana w przypadku niektórych gier, które pozwalają wybrać opcje graficzne dla siebie. Middle Earth: Shadow of War pozwala wybrać, czy chcesz wymusić maksymalną rozdzielczość (która, zgodnie z Digital Foundry, to 3520×1980 – czyli nie 4K), lub chcesz, aby rozdzielczość była skalowana w górę i w dół, aby zachować spójność częstotliwość wyświetlania klatek.

Obsługa Xbox One X opcjonalna dla programistów

Po tak wielu latach bezpośredniej konkurencji, naturalne jest, że zarówno Sony, jak i Microsoft zaczęły wyglądać bardzo podobnie. Microsoft wprowadził osiągnięcia, więc Sony wyprowadziło trofea, Microsoft poprosił graczy, aby zapłacili za grę online, a teraz tak samo robi Sony. Można by tak jeszcze trochę wymieniać. Ale jeśli chodzi o ich nowe półstopniowe konsole, obaj są bardzo różni. Obsługa Xbox One X przez programistów oznacza, że mogą oni podjąć wszelkie wysiłki, aby wesprzeć i urozmaicić konsolę oraz wypuścić przez nich standardową grę. Programiści mogą skakać z okazji, aby móc sprzedawać swoje gry jako ulepszone wersje i zawsze łatwiej jest sprzedać grę, która wygląda lepiej.

Łatki do gier są okropnie wielkie

Kiedy odsunęliśmy się od fizycznych dysków, ilość miejsca zajmowanego przez twoją przeciętną grę zaczęła rosnąć, a nigdzie nie jest to bardziej oczywiste niż w przypadku Xboksa One X, gdzie wczesne wskazania wskazują, że typowe pobieranie gier będzie naprawdę duże.

xbox one x

Na przykład łatka do gry Gears of War 4 zapewnia łączny rozmiar pobierania aż do 103,11 GB. W międzyczasie, nawet wstępna łatka, całkowite pobieranie Halo 5 wynosi 98,26 GB w naszym systemie, a dzięki dodatkowym aktywom 4K prawdopodobnie wzrośnie, mimo że Microsoft stosuje pewne sprytne, nowe techniki.

Co musisz wiedzieć o nowej konsoli XBox One X

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here