Zobacz film na YouTube w 12k

0
116
youtube w 12k

Zobacz film na YouTube w 12K

Mówi się, że na YouTube pojawiło się właśnie wideo w największej na ten moment jakości. Co prawda w serwisie można znaleźć kilka kanałów serwujące filmy w jakości np. 8K, jednak nie jest to jeszcze zbyt tak często spotykane i popularne. Teraz mamy możliwość zobaczyć film na YouTube pt. „Above NYC” nagrany w jakości 12K autorstwa Phil’a Hollanda.

Owy materiał został nagrany w jakości 12K x 8K przy użyciu kamer RED przyczepionych do helikoptera. Aby zobrazować skalę jak potężny jest ten format, zwykły materiał full HD (1080p) jest ponad 48 razy mniejszy niż rozdzielczość 12K. Materiał jest jednak przeskalowany do jakości 8k, ponieważ YouTube jeszcze niestety nie obsługuje tak potężnej rozdzielczości. Można spotkać urządzenia i monitory, na których można obejrzeć wideo w jakości 8K jednak jest to swego rodzaju nisza.

Phil skorzystał z trzech kamer RED Weapon Monstro 8K VV, każda warta około 80,000 dolarów. Cena obejmuje sam korpus kamery. Do tego trzeba doliczyć jeszcze profesjonalne obiektywy i potrzebne akcesoria. Łączna kwota potrzebnego do nagrania sprzętu wynosi ponad 1,000,000 dolarów.

Zobacz film na YouTube w 12k

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę dodaj komentarz
Please enter your name here